Data dodania 25.10.2021 - 13:15
Kategorie aktualności

Akademicki Związek Sportowy Politechniki Łódzkiej zajął czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski 2021. W ostatnim roku nasi sportowcy zdobyli w sumie 19 medali: 9 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe.

Image

Przed Politechniką Łódzką trzy pierwsze lokaty w grupie medalowej zajęły uczelnie sportowe -  Akademie Wychowania Fizycznego z Katowic, Wrocławia i Warszawy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej na podium wywalczyła Politechnika Gdańska. Drugie miejsce zajęła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a trzecie Uniwersytet Warszawski.

Gospodarzem tegorocznej Gali Sportu był Akademicki Związek Sportowy Gdańsk, który obchodził setną rocznicę powstania. Wręczenie pamiątkowych statuetek odbyło się (21.10) na uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności. Nagrodę dla Politechniki Łódzkiej odebrał rektor, prof. Krzysztof Jóźwik.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych sportowców AZS i  medalistów olimpijskich z Tokio. Wśród największych tegorocznych gwiazd był Kajetan Duszyński, doktorant  z Politechniki Łódzkiej, złoty medalista z Tokio w sztafecie mieszanej na 4x400 m. Nasz olimpijczyk otrzymał Złoty Gryf, jedno z najważniejszych wyróżnień  przyznawanych przez władze AZS.