Data dodania 22.07.2024 - 09:45

Zostały opublikowane wyniki kolejnej edycji rankingu QS Europe. Politechnika Łódzka osiągnęła najlepszy wynik w kategorii studenci wyjeżdżający (Outbound Exchange Students), została sklasyfikowana na 1. miejscu w kraju oraz 89. w Europie.

Również wysoko PŁ znalazła się we wskaźniku studenci przyjeżdzający (Inbound Exchange Students), zajęła 2. miejsce w Polsce i 62. w Europie. W klasyfikacji krajowej wyróżniła się także w kategorii liczba publikacji naukowych przypadająca na pracownika naukowego (Paper per Faculty), zajmując 5. pozycję w Polsce oraz 278. w Europie.

Najlepszym uniwersytetem w Europie został ETH Zurich, wyprzedzając Imperial College London i University of Oxford, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Resztę pierwszej dziesiątki uzupełniają University of Cambridge, UCL London, The University of Edinburgh, The University of Manchester, King's College London, Université PSL i EPFL - École polytechnique fédérale de Lausanne.

W tegorocznym rankingu europejskim uwzględniono 684 uczelnie z ponad 40 krajów. W zestawieniu sklasyfikowano 32 polskie uczelni, z których najwyżej został oceniony Uniwersytet Warszawski (96. miejsce), Uniwersytet Jagielloński (120. miejsce) oraz Politechnika Warszawska (208. miejsce). Politechnika Łódzka zajęła 14. miejsce w kraju i 403. w Europie.

Więcej informacji na stronie rankingu.