Data dodania 05.01.2022 - 13:22

Zapraszamy na Politechnikę Łódzką do Galerii Biblio-Art, na wystawę "Tkanka in statu" prezentującą prace trzech łódzkich artystek skupionych w Grupie ZeroPlus. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 11 stycznia, o godz. 17. a ekspozycja prac potrwa do 11 lutego.

Grupa 0+  powstała w 2013 r., została powołana przez trzy łódzkie artystki: Annę Frąckowicz, Izabelę Łapińską i Tamarę Sass. Swoją współpracę zainaugurowały w 2014 r. wspólnym projektem artystycznym „Istność” i wystawą prac w bawarskim Kreismuseum w Bogenbergu w Niemczech. Do dziś zrealizowały wspólnie 10 wystaw prezentowanych w znaczących galeriach w całej Polsce. Interdyscyplinarne działania Grupy obejmują rzeźbę, fotografię i grafikę. Prace koncentrują się na wartościach wysoce humanistycznych, preferując ideę sztuki czystej. Wspólną cechą artystycznej wypowiedzi jest atencja dla rzemiosła i szacunek dla odbiorcy.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z wystawy, przygotowanego przez TVP Kultura.

Anna Frąckowicz - profesor Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz wykładowca Politechniki Łódzkiej. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Doktorat na w/w uczelni, habilitacja na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od kilkunastu lat zajmuje się pracą twórczą w dziedzinie rzeźby miękkiej. Bierze czynny udział w życiu artystycznym, prezentując swoje prace na licznych wystawach w kraju i za granicą. W 2004 roku została wyróżniona odznaką Zasłużonego Działacza Kultury przyznaną przez Ministra Kultury RP.

Izabela Łapińska - profesor sztuki, doktorat i habilitacja w dziedzinie sztuki filmowej, w zakresie fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej,Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ukończyła również studia na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku kulturoznawstwo, specjalizacja filmoznawstwo. W dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw fotograficznych krajowych i zagranicznych oraz liczne publikacje w periodykach m.in. francuskich, belgijskich, rosyjskich, czeskich, greckich.

Prace artystki publikowane były m.in. w belgijskim wydawnictwie „Objectif”, we francuskiej edycji „PHOTO”, w magazynie „Pozytyw” i „Camera Obscura”. Jej fotografie znajdują się w zbiorach prywatnych w wielu krajach: Francji, Austrii, Luksemburgu, Belgii, Niemczech, Australii, oraz Argentynie.  Obecnie jest zawodowo związana z Wydziałem Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTiT w Łodzi. Od 2005 roku jest nauczycielem akademickim. W latach  2012-2016; 2016-2020 była prodziekanem ds. kształcenia. Obecnie jest  pełnomocnikiem dziekana ds. nauki i twórczości artystycznej.

Tamara Sass - adiunkt na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz metodyk i wykładowca w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Warszawie (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki). Doktorat uzyskała na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od kilkunastu lat zajmuje się grafiką, rzeźbą i obiektem. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych oraz licznych konkursach graficznych. Publikuje w zakresie edukacji artystycznej uczestnicząc w konferencjach naukowych.