Data dodania 12.10.2021 - 13:03

Zapraszamy do Galerii Biblio-Art na wystawę komiksu i malarstwa Szymona Sobczaka. Wernisaż odbędzie się 19 października (wtorek) o godz. 16.30.

Szymon Sobczak urodził się w Łodzi  (1985). Jego fascynacja komiksem stała się impulsem do rozpoczęcia studiów plastycznych, dzięki którym poszerzył swoje  zainteresowania o nowe dziedziny i techniki sztuki. W 2015 roku ukończył łódzką Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Obecnie zajmuje się głównie komiksem i malarstwem. Pracuje też jako tłumacz języka angielskiego. Prowadzi zajęcia w łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności. Pracuje też przy kursach PATA na macierzystej uczelni.

Galeria Biblio-Art mieści się w Bibliotece Politechniki Łódzkiej,  Łódź, ul. Wólczańska 223 (I piętro). Wystawę można będzie oglądać do 15 listopada.