Data dodania 30.06.2021 - 12:20

Zapraszamy do Łódzkiego Domu Kultury na wystawę prezentującą efekty kształcenia na kierunku wzornictwo dualne na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Zaprezentowane będą prace 15 studentów z zakresu projektowania ubioru, architektury tekstyliów oraz komunikacji wizualnej.

Kolekcje powstawały przy współpracy z firmami z dedykowanych branż, w ramach projektu "Wzornictwo praktyczne na Politechnice Łódzkiej - studia II stopnia" finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER).

Materiał video zwiastujący prace zaprezentowane na wystawie:

Wystawę można zwiedzać od 1 do 14 lipca w Łódzkim Domu Kultury, przy ul. Gen. R. Traugutta 18 w Łodzi. Podzielona będzie na dwie przestrzenie wystawiennicze: część plenerową od ul. Traugutta (01-08.07) oraz część w Galerii Nowej (01.07-14.07) wewnątrz budynku.

Atutem studiów dualnych jest zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych już w trakcie kształcenia. Oprócz zajęć na uczelni, grupa 15 studentów, poprzez płatne staże aktywnie, uczestniczyła w życiu i pracy firm. Po zakończeniu studiów, absolwenci posiadają zarówno wyższe wykształcenie (tytuł magistra), jak i 2-letnie doświadczenie zawodowe. Podczas realizacji projektu studenci mieli kontakt z ponad 40 firmami odbywając staże, wizyty studyjne oraz zajęcia w formie kształcenia praktycznego.

Autorzy prac:

Adrianna Czop - prezentacja

Aleksandra Przybyt - prezentacja,

Daria Gocel- prezentacja,

Dominika Kesling- prezentacja,

Dorota Legun - prezentacja,

Dariusz Pawlaczek- prezentacja,

Hanna Rzeszut - prezentacja,

Justyna Napióra - prezentacja,

Katarzyna Szwej - prezentacja,

Marta Łopatka - prezentacja,

Martyna Antkowicz - prezentacja,

Maryia Zabrodskaya - prezentacja,

Małgorzata Olesińska - prezentacja,

Olga Korkosińska - prezentacja,

Paulina Lewowska - prezentacja.