Data dodania 18.05.2022 - 13:22

Galeria Biblio-Art w Bibliotece Politechniki Łódzkiej zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku prof. Gabriela Kołata z Instytutu Architektury PŁ. Wernisaż odbędzie się 24 maja o godz.13:00, a ekspozycję będzie można oglądać do 6 czerwca.

Gabriel Kołat urodził się w Łodzi 1957 r. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom uzyskał w 1984 roku. W 1988 r. podjął pracę w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, jako asystent prof. Mariana Kępińskiego w Katedrze Malarstwa, Rysunku i Rzeźby. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2004 roku, natomiast tytuł profesora otrzymał w 2014 r. Od 2008 r. jest kierownikiem Pracowni Ilustracji i Komiksu, Preprodukcji Gier i Filmów na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi. Jest to jedyna pracownia tego typu w Polsce.

Od 2010 r. pracuje również na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska w Instytucie Architektury PŁ, jest kierownikiem Pracowni Malarstwa i Rysunku oraz Pracowni Elementów Grafiki Projektowej - Techniki Prezentacyjne. Bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią, projektowaniem graficznym, ilustracją i komponowaniem muzyki.