Data dodania 15.11.2021 - 09:22

W Galerii Biblio-Art w Bibliotece PŁ, 18 listopada (czwartek) o godz. 13., odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby dr. hab. Wiesława Przyłuskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ekspozycję można będzie oglądać do 10 grudnia.

Wiesław Przyłuski studiował grafikę projektową na Wydziale Grafiki PWSSP w Łodzi, pod kierunkiem prof. Krzysztofa Lenka, następnie prof. Jana Kubasiewicza oraz grafikę warsztatową pod kierunkiem prof. Leszka Rózgi. Dyplom obronił w Pracowni Druku Wklęsłego profesora Leszka Rózgi oraz w Pracowni Typografii profesora Jana Kubasiewicza.

W roku 1994 podjął pracę na Wydziale Grafiki i Malarstwa, jako asystent profesora Andrzeja Kabały. W roku 1998 uzyskał tytuł doktora, a w roku 2002 doktora habilitowanego. Jest laureatem Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka (1997). Obecnie jest kierownikiem Pracowni Propedeutyki Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uprawia rzeźbę i grafikę. Autor wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych.

W trakcie wernisażu Agata Stachura-Ścieżko z TVP 3 zrealizowała materiał filmowy, który ukazał się w cyklu "Przystań! w kulturze" 30 listopada. Zapraszamy do obejrzenia.