Data dodania 26.10.2021 - 13:01

Studenci i dydaktycy z kierunku architektura z Zakładu Historii Architektury, Rewitalizacji i Konserwacji Zabytków PŁ zapraszają 28.10 na wernisaż wystawy prac dotyczących adaptacji budynku B16 w kampusie B.

Otwarcie wystawy zatytułowanej „B16Od-Nowa” zaplanowano na najbliższy czwartek o godz. 12:30, parter budynku B7 Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, al. Politechniki 6. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane ubiegłoroczne prace studentów wykonane w ramach przedmiotu „Propedeutyka  projektowania  w  środowisku  historycznym”,  których celem było zaadaptowanie budynku B16 do współczesnych funkcji.

Wystawę będzie można oglądać do10 listopada. Stanowi ona element programu XX Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki i  powstała pod patronatem organizatorów festiwalu: Łódzkiego Towarzystwa Naukowego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.