Data dodania 06.10.2022 - 10:19

Od poniedziałku (10.10) zapraszamy do Galerii Biblio-Art w Bibliotece PŁ, na wystawę prac studentów Akademii Sztuk Pięknych zatytułowaną RE:Generacja Z.

Jest to wystawa podsumowująca zadanie projektowe, które prezentuje spojrzenie młodych projektantów-studentów z pokolenia Z, na kształtowanie relacji otoczenia z wymaganiami środowiskowymi i potrzebami człowieka oraz rozwijania, a także kultywowania pasji.

Prace były już prezentowane na wystawie Mieszkanie na nowe czasy,  podczas Łódź Design Festival RE:GENERACJA (12-22.05). Finisaż na PŁ zaplanowano na 14 października (piątek) na godz. 15:00.

Celem projektu jest wykorzystanie design thinking w projektowaniu jutra, z uwzględnieniem przyjętych założeń definiujących przestrzeń - Senior, Pasja, Zwierzę. To powiązanie obszarów projektowania dla dojrzałego człowieka, towarzyszącego mu zwierzęcia (psa, kota) z uwzględnieniem ich wzajemnej relacji oraz pasji seniora, która znajduje swoje odzwierciedlenie w otaczającej go przestrzeni mieszkania. Projekt jest próbą nakłonienia młodych projektantów z pokolenia Z do spojrzenia w przyszłość przez pryzmat aktualnych seniorów, ich roli i miejsca w społeczeństwie i transponowaniu tego spojrzenia w przyszłość i postawienia siebie w miejscu seniora przy uwzględnieniu określonych wytycznych, wybiegając w niedaleką przyszłość technologiczną.

RE:Generacja Z to wystawa prac studentów 2 roku (4 sem.) z Pracowni Projektowania Uniwersalnego, na kierunku Architektury Wnętrz, Wydział Sztuk Projektowych, ASP Łódź, prowadzonej przez dr hab. inż. arch. Rafała Szrajbera. Studenci: Michał Burski, Alicja Dobrowolska, Anna Druszcz, Magdalena Jabrzyk, Marta Karwowska, Karolina Kowalczyk, Gabriela Krasińska, Ariel Łuczak, Natalia Seroczyńska,, Patrycja Skwarna, Weronika Toruch, Klaudia Winiarczyk, Natalia Wójcik.