Data dodania 08.03.2022 - 08:42

Galeria JUTRO na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów zaprasza na wystawę "Koncept i kreatywność – Projektowanie ubioru".

- Chciałabym zadedykować tę wystawę, otwieraną w Dniu Kobiet, wszystkim dzielnym kobietom Ukrainy, artystkom, naukowczyniom, studentkom, także tym, które są i każdego dnia stają się częścią naszej społeczności- powiedziała dr hab. Katarzyna Zimna, profesor w Instytucie Architektury Tekstyliów.

Wystawa Koncept i kreatywność pokazuje ubiór jako formę wypowiedzi artystycznej, która ma sprowokować odbiorcę do refleksji na temat miejsca człowieka we współczesnym świecie. Punktem wyjścia dla młodych projektantów są tematy zadawanych im ćwiczeń, np.: próba wizualizacji własnego avatara,  inspiracja światem ulubionego bohatera, czy też zastosowanie iluzji optycznej dla wywołania wrażenia modyfikacji sylwetki. Ćwiczenia te mają rozbudzić wyobraźnię plastyczną i kreatywność, odwołując się do konkretnych zasad budowania kompozycji opartej na sylwetce człowieka, ale także do zainteresowań studentów, ich pasji i sposobu widzenia świata. Na wystawie można zobaczyć plansze pokazujące przebieg procesu twórczego oraz gotowe realizacje. Prezentowane są także efekty sesji zdjęciowych, z udziałem modeli i modelek we wnętrzach i w przestrzeni miejskiej, które zaskakują nieoczywistymi skojarzeniami i artystyczną ekspresją.

Uczestnicy wystawy: Katarzyna Baryła, Magdalena Bąk, Alena Makiyenka, Kacper Materna, Wiktoria Sokołowska, Alicja Sowińska, Paulina Szafrańska.

Opiekunowie projektów i kuratorzy wystawy: dr Aleksandra Wereszka i dr Andrzej Foder. Projekt plakatu: dr Monika Czarska.

Wystawa będzie czynna do 27 marca, w godz. 9.00 - 13.00, Budynek Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (II p.), ul. Żeromskiego 116.