Data dodania 11.08.2021 - 08:10

Nowy przewodniczący Rady Uczelni - dr inż. Mirosław Sopek jest absolwentem i byłym pracownikiem naukowym PŁ,  który po wielu latach pracy w biznesie, powraca na Politechnikę w nowej roli - doradczej.

W kolejnym odcinku z cyklu "Wokół Uczelni" doktor Sopek, założyciel firmy MakoLab i obecny przewodniczący Rady Politechniki Łódzkiej, opowiada o nieformalnych i niestatutowych rekomendacjach ciała doradczego uczelni.

O jakich rekomendacjach jest mowa? Radzie Uczelni chodzi o zwiększenie roli zagadnień sztucznej inteligencji w kształceniu i pracach badawczych PŁ oraz stworzenie inkubatora startupów, skierowanego przede wszystkim do naszych studentów.

Doktor Sopek zaprasza do kontaktu i zadawania pytań drogą mailową: mirek.sopek@p.lodz.pl lub przez profil Rady PŁ na LinkedInie.