Data dodania 19.07.2021 - 13:23

Jakie kierunki cieszyły się w tym roku największą popularnością wśród kandydatów na Politechnikę Łódzką? Uczelnia podsumowała wyniki rekrutacji na studia pierwszego stopnia. W piątek, 23 lipca, poznamy listy osób przyjętych na poszczególne kierunki.

- W tym roku więcej osób, niż w ubiegłym, złożyło dokumenty na studia w PŁ, w I turze naboru: w sumie 3749, w tym 3421 na studia stacjonarne. Największą popularnością wśród kandydatów cieszą się nadal kierunki informatyczne. Podobnie jak w ubiegłych latach, największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki prowadzone w języku angielskim Computer Science (14,4) oraz Information Technology (12,0) - informuje dr inż. Joanna Ochelska-Mierzejewska, pełnomocnik ds. rekrutacji w PŁ. - W dalszej kolejności zainteresowaniem młodych ludzi cieszyły się: zarządzanie (10,9) , zarządzanie i inżynieria produkcji (10,8), logistyka (10,7),  Business and Technology  (10,2) inżynieria zarządzania (8,9), Modelling and Data Science (8,3), automatyka i robotyka (7,8) elektronika i telekomunikacja (7,6).

Kandydaci na Politechnikę Łódzką mogą w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej, aplikować aż na osiem kierunków. Ogólna liczba zgłoszeń na studia stacjonarne wyniosła 15 097, a na niestacjonarne - 1 036. O tym gdzie pozostały jeszcze wolne miejsca, o które będzie można się ubiegać w II turze rekrutacji, dowiemy się po ogłoszeniu wyników I etapu, w piątek, 23 lipca.

Politechnika Łódzka przygotowała w tym roku w sumie 5 560 miejsc na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Na studia I stopnia uczelnia planuje przyjąć 4 210 osób, pozostałe 1 350 miejsc to oferta dla kandydatów na magistrów. Rekrutacja na studia drugiego stopnia zakończy się dopiero 16 września.