Data dodania 13.07.2022 - 11:01

12 lipca Politechnika Łódzka zakończyła rekrutację na studia I stopnia na rok akademicki 2022/2023. Uczelnia oferowała tegorocznym kandydatom 54 kierunki studiów w trybie stacjonarnym i 7 w niestacjonarnym.

Dr Joanna Ochelska-Mierzejewska, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji, tak komentuje obecny etap postępowania rekrutacyjnego:

- Można zaobserwować pewne tendencje wśród wyborów kandydatów. Szczególnie chętnie w tegorocznej rekrutacji wybierane są kierunki informatyczne, zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz kierunki związane z biznesem, również w języku polskim i angielskim. To ukierunkowanie kandydatów na te dwa obszary obserwujemy od kilku lat, ale cieszy także fakt, że można zaobserwować wzrost zainteresowania kierunkami z zakresu fizyki oraz szeroko rozumianej chemii, a także papiernictwem i poligrafią.

Wciąż jeszcze napływają dokumenty kandydatów wysłane pocztą tradycyjną. Do tej pory Dział Rekrutacji PŁ zarejestrował ponad 3100 teczek z dokumentami kandydatów na studia stacjonarne i ponad 250 na studia niestacjonarne. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki artystyczne, jak architektura oraz wzornictwo. Przed tymi kandydatami jeszcze sprawdzian z uzdolnień plastycznych, zaplanowany na 14 i 15 lipca.

- Trzymam kciuki za wszystkich naszych kandydatów, tych zdających sprawdzian uzdolnień plastycznych, ale również tych, którzy czekają tylko na wyniki, aby spełniły się ich marzenia związane z Politechniką Łódzką. Do zobaczenia na korytarzach wydziałów PŁ - mówi doktor Ochelska-Mierzejewska.

Ostateczne listy przyjętych zostaną ogłoszone 22 lipca o godzinie 14:00, wtedy też zostaną podane informacje o wolnych miejscach na PŁ, na które będzie można aplikować w drugiej turze rekrutacji..