Data dodania 14.07.2021 - 09:16

Jesienią, Politechnika Łódzka uruchomi kilka nowych projektów skierowanych do młodych naukowców - mówi prof. Łukasz Albrecht, prorektor ds nauki w kolejnej odsłonie cyklu "Wokół uczelni". Będą to działania wpisujące się w program Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza, które podniosą jakość pracy naukowej w PŁ.

Pierwszy z nich to program „YES - Young Excellent Scientist Programme”, który wzmocni potencjał naukowy i kadrowy PŁ oraz pozwoli na budowę nowych zespołów badawczych, kierowanych przez wyróżniających się młodych badaczy z kraju i zagranicy. Kolejny to „FUN – Fundusz Udoskonalania Umiejętności Młodych Naukowców”.

- Zachęcam Państwa do bieżącego śledzenia strony internetowej naszej uczelni, gdzie uruchomiliśmy specjalną zakładkę poświęconą realizacji programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza - mówi prof. Albrecht.