Data dodania 29.11.2023 - 08:52

Akademicki Chór PŁ zaprasza pracowników, studentów i doktorantów na koncert "Kolęda Nocka" organizowany wspólnie z zespołem ZGZ, Fundacją UMed, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi oraz Politechniką Łódzką.

Koncert odbędzie się 8 grudnia (piątek) o godz. 19.00, w Łódzkiej Auli 1000, w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym przy ulicy Pomorskiej 251.

„Kolęda Nocka” to legendarne oratorium z początku lat 80. autorstwa Wojciecha Trzcińskiego i Ernesta Brylla, które stanowi odważny wyraz zmęczenia Polaków ówczesną sytuacją w kraju. Odzwierciedla stłumioną i szarą rzeczywistość tamtego okresu, lecz daje także nadzieję na zmianę.

"Kolęda Nocka" to śpiewogra opowiadająca trudy życia w czasach PRL-u. Wyrażane są tam emocje, które w tamtych czasach były tłumione przez wielu ludzi. Jednym z utworów, który jest metaforą znudzenia wszechobecnymi kolejkami do sklepów spożywczych i nie tylko, jest "Psalm Stojących w Kolejce". Koncertem będzie dyrygował Mariusz Lewy.

Koncert jest biletowany, a cena biletu wynosi 30 zł. Dochód ze sprzedaży biletów, zostanie całkowicie przekazany na profilaktykę stomatologiczną. Link do biletów.