Data dodania 04.03.2024 - 13:39

Pod koniec lutego (29.02) odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Na stoku Grapa Ski studentki Politechniki Łódzkiej, reprezentantki sekcji osób z niepełnosprawnościami, wywalczyły 3 medale.

W snowboardowym slalomie gigancie kobiet indywidualne medale wywalczyły:

Niewiele zabrakło do kolejnego medalu. W kategorii narciarstwo alpejskie mężczyzn, Piotr Pietrzak student Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki zajął czwarte miejsce.

Zawody w slalomie zostały rozegrane na stoku w miejscowości Małe Ciche. I tym razem reprezentacji udało się pokazać z jak najlepszej strony. Srebro dla Politechniki Łódzkiej wywalczyła Anna Banachowicz (FTiMS).

- Wszyscy zawodnicy toczyli bój do ostatnich setnych sekundy. Walka była zacięta a studenci Politechniki Łódzkiej rywalizowali z blisko pięćdziesięcioma zawodnikami z innych uczelni. Pozostałym reprezentantom niewiele zabrakło do podium - poinformowała Teresa Biela-Jesionowska, trenerka z Centrum Sportu PŁ.

KU AZS PŁ na zawodach reprezentowali: Anna Banachowicz – snowboard, Agata Skalska – snowboard, Piotr Pietrzak – narciarstwo alpejskie mężczyzn, Katarzyna Łuczyńska – narciarstwo alpejskie kobiet. - Każdy z tych zawodników dołożył cegiełkę do sukcesu  Politechniki Łódzkiej - powiedziała trenerka.

Studentki PŁ na Integracyjnych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, fot. Wiktor Bubniak, Agencja FIVE