Data dodania 20.06.2022 - 11:46

W Sopocie, w dniach 12-15 czerwca, odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Reprezentantki Politechniki Łódzkiej zdobyły złoto w klasyfikacji uczelni technicznych.

W zawodach wzięły udział najlepsze 32 pary z polskich uczelni. PŁ reprezentowały dwa zespoły: Sandra Sobór i Kamila Klajman oraz Claudia Cova i Malwina Schonhofer.

- Po niezwykle zaciętych pojedynkach w pierwszych dniach rozgrywek, do kolejnego etapu walki o miejsca medalowe, awansowała para Sandra Sobór/Kamila Klajman. Nasze studentki w fazie finałowej stoczyły kolejne, bardzo emocjonujące mecze z zawodniczkami, które na co dzień startują w zawodach międzynarodowych. Dziewczyny w tym roku ponownie znalazły się w najlepszej 8 w Polsce, zajmując w końcowej klasyfikacji VII miejsce, a co najważniejsze zdobyły złoto w klasyfikacji uczelni technicznych i zespołowo (z parą Cova/Schonhofer) V m-ce w klasyfikacji generalnej - informuje dr Ewa Brochocka, dyrektorka Centrum Sportu PŁ.

Trenerem zawodniczek z PŁ  jest mgr Tomasz Gapiński.

Claudia Cova i Malwina Schonhofer na plaży prezentują medale.
Claudia Cova i Malwina Schonhofer z medalami, fot. Zofia Bednarek