Data dodania 05.07.2024 - 12:46
Kategorie aktualności

Studenci Politechniki Łódzkiej: Miłosz Kruk z Wydziału Chemicznego oraz Maciej Kaszewiak z Wydziału Organizacji i Zarządzania okazali się najlepszą parą na Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej w Warszawie, zdobywając złoty medal.

Image

Ubiegłoroczni akademiccy wicemistrzowie Polski, w  tegorocznych finałach jako jedyna para reprezentowali naszą uczelnię.

- W finale mieliśmy okazję zrewanżować się parze z Uniwersytetu Gdańskiego. Ciągłe zmiany prowadzenia, nasza ucieczka na 3 punkty przewagi i ich utrata w końcówce, ostatecznie gra na przewagi, z której reprezentanci Politechniki Łódzkiej wyszli zwycięsko z wynikiem 23:21. Wygrana mocno podbudowała ich siły mentalne, dzięki czemu od samego początku drugiej partii postawili swoje warunki gry. Udane bloki Miłosza i obrony Maćka pozwoliły odskoczyć na kilka punktów i dowieźć przewagę do końca seta, wygrywając pewnie 21:11 - skomentował wyniki gry Piotr Piotrowski, trener naszych studentów.

Image

- Gratulujemy naszym Mistrzom wspaniałej walki i zdobytego medalu - powiedziała dr Ewa Brochocka, dyrektorka Centrum Sportu PŁ.