Data dodania 13.06.2022 - 11:26

W minioną sobotę (11 czerwca) w Hali EXPO w Łodzi odbyła się Gala Aktywności Środowiska Studenckiego Politechniki Łódzkiej, na której zaprezentowano i wyróżniono najbardziej innowacyjne i najciekawsze projekty organizowane m.in. przez koła naukowe.

Cykliczna od 2018 roku impreza jest okazją do docenienia pracy osób, mających bezpośredni wpływ na rozwój naszej uczelni oraz angażujący się w jej życie. Podczas wydarzenia prócz kół naukowych nagrodzono także osoby oraz projekty, których działalność na rzecz studentów, jak i całej uczelni była najbardziej owocna.

Laureaci Gali Aktywności Środowiska Politechniki Łódzkiej 2022:

"Partner zewnętrzny" – Nagroda dla firmy, z którą współpraca była najbardziej owocna i przyniosła korzyści dla studentów.
Nazwa partnera: Finestra Pizzeria & Pub Łódź

"Najwyżej oceniany szkoleniowiec" – Nagroda dla Szkoleniowca, który w ramach przeprowadzonych ankiet dla uczestników, został najlepiej przez nich oceniony.
Zwycięzca: Piotr Chimko

"Współpraca z biznesem" – Nagroda przyznawana jednostce, która w ramach współpracy z daną firmą, przyczyniła się do ułatwienia studentom wejścia na rynek pracy.
Nazwa jednostki: WRS WFTIMS
Nazwa projektu: Dzień Wydziału FTIMS 2022

"Adaptacja studentów" – Nagroda dla wyróżniającej się inicjatywy, która miała w założeniu pomóc studentom poznać środowisko akademickie oraz zintegrować ich ze sobą.
Nazwa jednostki: WRS WEEIA
Nazwa projektu: Wyjazd szkoleniowo – integracyjny "Wtyczka"

"Prostudencka jakość" – Nagroda za projekt, który przyczynił się do lepszego zrozumienia praw i obowiązków studentów lub polepszenia jakości kształcenia na uczelni.
Nazwa jednostki: WRS WBAIŚ
Nazwa projektu: Władze Wydziału Radzą

"Promocja jednostki" – Nagroda dla jednostki, której działalność związana z promocją, przyniosła znaczący wzrost rozpoznawalności.
Nazwa jednostki: WRS WOiZ
Nazwa projektu: Alpaczino

"Działalność na rzecz mieszkańców Osiedla Akademickiego" – Nagroda dla Rady Mieszkańców za najlepszy projekt na rzecz społeczności Osiedla Akademickiego.
Nazwa jednostki: RM 7DS
Nazwa projektu: Filmik podsumowujący działalność Rady Mieszkańców 7 Domu Studenta

"Projekt Koła Naukowego z zastosowaniem w nauce" – Nagroda dla Koła Naukowego za najlepszy projekt, który stanowi istotny wkład w rozwój nauki i rozszerza zakres odkrytej wiedzy.
Nazwa koła: SKN .NET Politechnika Łódzka
Nazwa projektu: aRMoRS – Robotic Medical Rescue Squad

"Najlepszy Projekt Organizacji Studenckiej" – Nagroda za projekt, który wpłynął na rozwój studentów i ułatwił im osiągnięcie celów.
Nazwa organizacji: Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej
Nazwa projektu: "Światło. Muzyka. Technika" – Koncert galowy z okazji 70lecia założenia Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Studencki PŁ.