Data dodania 08.02.2023 - 12:04

W czwartek 9 lutego o 8:45 zapraszam na briefing prasowy poświęcony oficjalnemu otwarciu Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Łódź działającego w porozumieniu z Politechniką Łódzką.

Miejsce: Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej, ul. Żwirki 36, Budynek A16, Aula IFE

Program Erasmus+ jest kojarzony najczęściej ze studenckimi wymianami, jednak program ten to coś więcej, a jego odbiorcą może stać się każdy, kto chce podnieść kompetencje, aby dobrze wpisać się w potrzeby rynku pracy.
Erasmus+ InnHUB Łódź to centrum innowacji w centrum Polski, które swoją działalność poświęca europejskim programom edukacyjnym oraz popularyzacji oferty Erasmus+.
Istotą działania centrum jest integracja potencjału i udzielanie wsparcia instytucjom – w szczególności uczelniom, jednostkom samorządu terytorialnego, ośrodkom kształcenia zawodowego, szkołom, organizacjom pozarządowym oraz podmiotom gospodarczym.

Działalność skupia się przede wszystkim na możliwościach pozyskania środków finansowych dla innowacyjnych projektów wspierających budowę nowoczesnego systemu kształcenia i wzmacniających rozwój kompetencji zawodowych osób w różnym wieku i różnych profesji.

W briefingu udział wezmą:

prof. Krzysztof Jóźwik – rektor PŁ

dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ - dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ

Bartosz Stawiarz - dyrektor biura ds. współpracy z regionami i biura ds. Erasmus+ Sport, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności