Data dodania 12.01.2023 - 09:33

Doktorantka Politechniki Łódzkiej Emila Brancewicz-Steinmetz została laureatką programu grantowego Talenty Jutra zorganizowanego przez Fundację Empiria i Wiedza. Dodatkowo, Bank Gospodarstwa Krajowego wyróżnił młodą badaczkę za popularyzację ważnej idei 3W, skupiającej się na 3 zasobach: woda, wodór i węgiel, które będą miały ogromny wpływ na naszą przyszłość.

Na kontynuowanie prowadzonych badań laureatka otrzymała aż 30 000 złotych – 25 tysięcy to wygrana w konkursie, a 5 tysięcy od BGK.

Mgr inż. Emila Brancewicz-Steinmetz realizuje swój projekt w Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ na Wydziale Mechanicznym w Instytucie Inżynierii Materiałowej. Jej opiekunem naukowym jest dr hab. inż. Jacek Sawicki, prof. PŁ. Badania prowadzone przez młodą i utalentowaną doktorantkę skupiają się na drukiem wielomateriałowym 3D w technologii FDM, czyli tej wykorzystującej do druku plastik.