Data dodania 05.06.2024 - 14:13

Dzień Inżynierii Środowiska organizowany przez studentów Politechniki Łódzkiej zasługuje na szczególną uwagę. Młodzi ludzie z Studenckiego Koła Naukowego „Wentylator” zaplanowali prawdziwe show i niebanalną inżynierską przygodę.
Zapraszamy w piątek, 7 czerwca. Impreza odbędzie się przed budynkiem Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej (od strony Al. Politechniki) w godzinach 10-14.

W ramach wydarzenia, któremu przyświeca hasło Inżynieria Środowiska w Budownictwie na lata! odbędzie się konkurs Czas na leżak. Studenci będą konstruować ten niezastąpiony latem rodzaj mebla z elementów instalacji budowlanych. Na realizację swoich kreatywnych i nieszablonowych pomysłów będą mieli 3,5 godziny.

– Aż 15 firm ustawi swoje namioty i stanowiska pokazowe oraz mobilne showtrucki, czyli specjalne wersje ciężarówek do prezentacji ich produktów. Są to innowacyjne systemy grzewcze, chłodzące i wentylacyjne, a także urządzenia i rozwiązania stosowane w sieciach i instalacjach wodno-kanalizacyjnych firm znanych na polskim i światowym rynku rozwiązań wykorzystywanych w szerokorozumianej inżynierii lądowej i wodnej – mówi prof. PŁ. Robert Cichowicz z Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych, wpierający studentów w działaniach – Chcemy pokazać, że inżynierowie środowiska są nieocenieni dla naszej planety i dla przyszłych pokoleń. Dla naszych studentów będzie to także znakomity kontakt z najnowocześniejszymi rozwiązaniami stosowanymi w praktyce.

Organizatorzy przewidują, że Dzień Inżynierii Środowiska zgromadzi w sumie kilkaset osób, pracodawców, studentów i pracowników Wydziału/Uczelni.