Data dodania 24.02.2023 - 12:42

Jak skuteczniej motywować uczniów i studentów do aktywnego uczenia się – to temat dyskusji podsumowującej międzynarodowy projekt prowadzony przez Politechnikę Łódzką we współpracy z trzema prestiżowymi uczelniami z Europy: Universidad de Alcalá w Hiszpanii, HTW Saar w Niemczech oraz Universidade de Aveiro w Portugalii.

W poniedziałek 27 lutego 2023 roku w auli Centrum Współpracy Międzynarodowej odbędzie się konferencja z udziałem władz uczelni i szkół, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych innowacyjnym podejściem do kształcenia i uczenia się. Będzie ona podsumowaniem dwuletniego projektu pod nazwą “e-CLOSE – A model for Interactive (A)Synchronous Learning in Online STEM Education”.

Pandemia COVID-19 wywarła znaczący wpływ na szkolnictwo na całym świecie. Wyzwaniem współczesnego kształcenia jest świadomy wybór innowacyjnych narzędzi, które zaktywizują uczniów. Z myślą o zwiększeniu poziom interakcji pomiędzy nauczycielami i uczniami cztery uczelnie zaangażowane w projekt "e-CLOSE” opracowały, wdrażają i upowszechniają nowoczesne, kompleksowe rozwiązania wspierające procesy kształcenia i uczenia się, przy użyciu zaawansowanych technologii i narzędzi informatycznych.

W czasie konferencji odbędą się też warsztaty związane tematycznie z założeniami projektowymi: Mikropoświadczenia w praktyce, „Zestaw przetrwania” dla nauczania stacjonarnego i zdalnego, Gamifikacja w praktyce oraz Coffee ideas – znajdź inspirację dla swojej strategii nauczania.