Data dodania 07.03.2023 - 12:59

Dwie osoby z Politechniki Łódzkiej, duet doświadczenia i młodości, zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie Przeglądu Technicznego o tytuł „Złotego Inżyniera”. Dr inż. Adam Rylski został „Złotym Inżynierem” w kategorii Innowacje, a tytuł Honorowego Złotego Inżyniera trafił do studentki inż. Aleksandry Bednarek.

Dr inż. Adam Rylski z Instytutu Inżynierii Materiałowej już w 2020 r. otrzymał tytuł „Srebrnego Inżyniera". Od lat promuje na międzynarodowych wystawach polskie innowacje i wynalazki, sam będąc współautorem 61 innowacyjnych rozwiązań. Czterokrotnie otrzymał nagrodę „Łódzkie Eureka”. Był wiceprzewodniczącym Rady Krajowej, aktualnie jest prezesem Łódzkiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Tytuł Honorowego Złotego Inżyniera jest nagrodą dla inżynierów łączących pasję naukową z inną dziedziną życia. Jego laureatka inż. Aleksandra Bednarek jest studentką biotechnologii, bierze udział w naukowych projektach, a ponadto jest pływaczką znaną z osiągnięć na wodach otwartych - pierwsza Polką z Potrójną Koroną - oraz w pływaniu zimowym.
W załączeniu fotografia laureatów.