Data dodania 01.06.2023 - 09:06

12 czerwca rozpoczyna się rekrutacja na studia pierwszego stopnia, a na początku września na studia drugiego stopnia.  Senat PŁ zaakceptował uruchomienie dwóch nowych kierunków.

Business, Society and Technology to nowe studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym, dla których przewidziano dwie ścieżki językowe. Na jednej z nich językiem wykładowym będzie angielski, na drugiej angielski i francuski. Te studia to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z obszaru inżynierii mechanicznej oraz nauk o zarządzaniu i jakości, dzięki którym młodzi ludzie zdobędą m.in. kompetencje niezbędne w dobie Industry 4.0.

Co ważne, program studiów umożliwi uczestnictwo w ofercie mikromodułów oferowanych przez konsorcjum European Consortium of Innovative Universities (ECIU), do którego należy Politechnika Łódzka. To istotny element elastycznego modelu kształcenia pozwalający realizować bardziej spersonalizowaną edukację.

Kolejnymi nowym kierunkiem jest Smart Manufacturing. To także studia o profilu praktycznym, w tym przypadku oferowane na drugim stopniu kształcenia. Językiem wykładowym jest angielski.

Kształcenie nastawione jest na rozwijanie menadżersko-inżynierskich kompetencji XXI wieku, Między innymi dotyczy to umiejętności technologicznych, nieszablonowego myślenia sprzyjającego kreatywności i innowacyjności oraz rozumienia wzajemnych powiązań w ramach złożonych systemów produkcyjnych i wytwórczych.

Także w przypadku tego kierunku studenci będą mogli skorzystać z form kształcenia oferowanych w ramach konsorcjum ECIU. Kierunek w dużej części będzie realizowany z partnerami biznesowymi, co umożliwi uczenie się w miejscu pracy – może mieć ono formę stażu, programów współpracy lub szkoleń dostosowanych do potrzeb studentów.

Oba nowe kierunki studiów będą prowadzone przez Wydział Mechaniczny i Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE). Czas trwania kierunku Business, Society and Technology to 4 lata, natomiast kierunku Smart Manufacturing – 2 lata.