Data dodania 22.05.2024 - 14:44

W imieniu Rektora i Senatu zapraszam Państwa na UROCZYSTE POSIEDZENIE SENATU z okazji 79.rocznicy powstania POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ.

Data: 24 maja (piątek), godzina: 11:00, miejsce: Aula im. prof. Tadeusza Paryjczaka, budynek Alchemium

Politechnika Łódzka odgrywa istotną rolę w rozwoju nauki, technologii i gospodarki regionu łódzkiego, w kraju i na arenie międzynarodowej. Łódzka uczelnia techniczna jest jedną z najlepszych w Polsce, a jej absolwenci mają świetne perspektywy zawodowe. Już od niemal ośmiu dekad PŁ kontynuuje swoją misję, budując uczelnię badawczą, realizując nowe wyzwania i odpowiadając na potrzeby społeczeństwa i otoczenia biznesowo-przemysłowego.

Podczas uroczystości rektor prof. Krzysztof Jóźwik wygłosi przemówienie przedstawiające potencjał uczelni i sukcesy jej pracowników.
Tradycyjnie liczna grupa studentów, absolwentów, doktorantów otrzyma nagrody za wyniki na studiach i wybitne prace dyplomowe.

Statuetki oraz nagrody otrzymają laureaci konkursów JM Rektora PŁ.
Szczególnym wydarzeniem urodzinowego posiedzenia Senatu będzie nadanie pięciu zasłużonym naukowcom godności Profesora Seniora PŁ.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału i relacji z tego wyjątkowego wydarzenia.