Data dodania 28.11.2022 - 16:04

Rozstrzygnięto I edycję konkursu o stypendia fundowane za wyniki w nauce dla studentów Politechniki Łódzkiej pn. Bronowicki Family Scholarship. Stypendia te są finansowane ze środków przekazanych do Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Łódzkiej przez Fundatora – Pana Allena J. Bronowickiego PhD, inżyniera lotnictwa, obywatela USA, syna polskiego żołnierza II wojny światowej. O stypendium mogli ubiegać się studenci Politechniki Łódzkiej ze studiów II stopnia w PŁ, którzy dyplom studiów I stopnia otrzymali także w PŁ.

Stypendia przyznane w drodze dwuetapowego konkursu otrzymali:

inż. Jakub Józiewicz z Wydziału Chemicznego
    inż. Mateusz Dionizy z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
    inż. Mateusz Lichman z Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej
    inż. Anna Baszczyńska z Wydziału Mechanicznego
    inż. Martyna Berezowska z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
    inż. Weronika Bałdys z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

O wynikach konkursu i wysokości przyznanego stypendium zadecydowały wyróżniające się wyniki kształcenia i osiągnięcia naukowe, takie jak publikacje, patenty czy realizacja projektów badawczych.

Zgodnie z regulaminem konkursu studenci będą otrzymywać Bronowicki Family Scholarship przez trzy miesiące. Maksymalna, całkowita kwota stypendium (na 3 miesiące) wynosi 6129 dolarów, najniższa 2785 dolarów. Stypendium będzie wypłacane w miesięcznych ratach w złotówkach wg bieżącego kursu bankowego.

Nadzór nad organizacją konkursu sprawował prorektor ds. nauki, prof. Łukasz Albrecht.