Data dodania 18.03.2021 - 14:48

21 marca to kalendarzowy początek wiosny, a na Politechnice Łódzkiej to początek akcji wiosennych porządków na kampusach uczelni, po okresie jesienno-zimowym. Uczelnia proponuje wykorzystać w tym celu aplikację mobilną, specjalnie do tego stworzoną.

Do wiosennego odświeżania uroków kampusu, może włączyć się każdy członek uczelnianej społeczności, a także łodzianie, którzy odwiedzają kampus, na przykład spacerując po parku Klepacza.

Każdy kto przebywa na kampusie, przy pomocy bezpłatnej mobilnej aplikacji „Mobile Alert” może zgłosić do służb porządkowych PŁ wszystkie zauważone nieprawidłowości np. uszkodzoną ławkę, zniszczoną zieleń, awarię oświetlenia, akt wandalizmu, czy nieuprzątnięte odpadki. Służy ona również informowaniu o wszelkich zdarzeniach dotyczących uszkodzenia zewnętrznej infrastruktury uczelni, ale także nieprawidłowego parkowania czy przeszkód dla osób niepełnosprawnych.

Prof. Paweł Strumiłło prorektor ds. rozwoju uczelni mówi

Aplikacja umożliwia przesyłanie informacji o zdarzeniach na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej, co oznacza, że obejmuje ona swoim zasięgiem powierzchnię ponad 30 hektarów. Na takim terenie jest trudno telefonicznie czy korzystając z poczty elektronicznej precyzyjnie określić miejsce wymagające interwencji naszych służb. Technologia geolokalizacyjna dostarczona przez aplikację umożliwia przesłanie, wraz ze zdjęciem incydentu, informacji o położeniu na mapie wyświetlanej u dyspozytora systemu. W ten sposób uczelniane służby porządkowe mogą szybciej reagować na powstałe zdarzenia.

Aplikacja została uruchomiona w ramach projektu „Idea Box”, który jest uczelnianym odpowiednikiem budżetu obywatelskiego, dla pracowników i studentów uczelni. „Mobile Alert” wspiera rozwiązania z obszaru Smart Kampus dostępne na Politechnice Łódzkiej.

Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze i może być zainstalowana zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. Można ją pobrać na stronie: Mobile Alert do pobrania i ‎Aplikacja Mobile Alert w App Store (apple.com)