Data dodania 06.05.2022 - 11:23

Po raz pierwszy rektorzy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przyznali wspólną nagrodę za wybitną publikację łączącą badania prowadzone przez naukowców obu uczelni.

W piątek 6 maja rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik i rektor UMed prof. n. med. Radzisław Kordek spotkają się z nagrodzonymi badaczami, by im pogratulować i wręczyć symboliczne czeki oraz dyplomy.

Nagroda, w sumie 80 tysięcy złotych, trafi do dwóch zespołów, których badania dotyczą choroby występującej u kobiet w ciąży, stanowiącej poważne zagrożenie dla życia matki i jej dziecka oraz poszukiwania nowych leków do walki z nowotworem płuc. Więcej szczegółow o konkursie oraz magrodzonych publikacjach opisujących prowadzone badania będzie można dowiedzieć się w czasie spotkania.

Zapraszamy o godz. 13 do rektoratu Politechniki Łódzkiej (ul. Skorupki 10/12).

Uwaga: prosimy o przekazanie do godz. 10:00 nazwisk dziennikarzy, fotoreporterów i operatorów, którzy będą na uroczystości oraz numerów rejestracyjnych samochodów. Jest to konieczne, aby mogli Państwo wejść na kampus PŁ. Dane proszę wysłać na mail ewa.chojnacka @p.lodz.pl