29 stycznia 2021 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Politechniki Łódzkiej, której przewodniczącym jest dr inż. Mirosław Sopek - wiceprezes Zarządu MakoLab ds. technologii, absolwent Politechniki Łódzkiej.

Rada Uczelni składa się z sześciu osób. Oprócz przewodniczącego są to: dr inż. Tomasz Krysiński - wiceprezes ds. badań, innowacji i rozwoju koncernu Airbus Helicopters, Dariusz Szewczyk - prezes Zarządu Radia Łódź oraz  prof. Andrzej Bartoszewicz - członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, dyrektor Instytutu Automatyki, prof. Wojciech Wolf, zastępca dyrektora Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej; dr hab. inż. Jacek Sawicki, prof. PŁ zastępca dyrektora w Instytucie Inżynierii Materiałowej oraz Julia Chojnacka, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PŁ.