Dr hab. inż. Michał Kaczmarek, prof. uczelni (dyscyplina naukowa: automatyka, elektronika i elektrotechnika, Web of Science Core Collection: h-index - 13, liczba publikacji 2013-2021 - 27, liczba cytowań dla publikacji z lat 2013-2021 - 282. SciVal: Output in 10% Citation Percentiles (%) - 10,60%. Znormalizowany wskaźnik Field-Weighted Citation Impact (FWCI) dla publikacji z lat 2013-2021 - 0,9).

Od 2021 r. pełni funkcję przewodniczącego Rady Kierunku Studiów Elektrotechnika. Kierownik Zespołu Przekładników i Kompatybilności Elektromagnetycznej Instytutu Mechatroniki i systemów Informatycznych PŁ, kierownik laboratorium Przekładników.

W 2011 r. odbył 5. miesięczny staż zagraniczny w Wielkiej Brytanii, University of Manchester – School of Electrical and Electronic Engineering.

Autor 57 artykułów naukowych według bazy WoS (sumaryczna wartość cytowań 332, h-indeks 13) i 63 artykułów naukowych według bazy SCOPUS (sumaryczna wartość cytowań 434, h-indeks 14). Recenzent 294 międzynarodowych artykułów naukowych. Autor 9 patentów krajowych. Kierownik 1 grantu NCN, główny wykonawca 3 grantów NCN, podwykonawca 1 grantu NCBR.

Zainteresowania naukowe dr hab. inż. Michała Kaczmarka, prof. uczelni dotyczą zagadnień związanych z problematyką transformacji napięć i prądów odkształconych oraz sygnałów wyższych częstotliwości przez przekładniki i sensory prądowe oraz napięciowe w tym ich wpływu na dokładność pomiarów jakości i rozliczeń energii elektrycznej.

Z zakresu problematyki EMC prowadzone prace badawcze dotyczą transformacji zaburzeń przewodzonych przez przekładniki i sensory napięciowe oraz prądowe, a także wpływu zakłóceń promieniowanych i przewodzonych na ich dokładność oraz właściwości eksploatacyjne.

Prace dr hab. inż. Michała Kaczmarka znajdują zastosowania w metodach i systemach pomiarowych do badania dokładności i właściwości eksploatacyjnych przekładników oraz sensorów prądowych i napięciowych.

Zdjęcie portretowe: dr hab. inż. Michał Kaczmarek, prof. PŁ w czarnej marynarce i ciemnej koszuli na jasnym tle.
dr hab. inż. Michał Kaczmarek, profesor uczelni
Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych