Grzegorz Brochocki, student PŁ z pucharem Mistrza Polski
Data dodania 26.07.2024 - 11:42

Grzegorz Brochocki, student Wydziału Mechanicznego i IFE (Mechanical Engineering) na Politechnice Łódzkiej oraz reprezentant Polski w beach soccerze (piłka nożna plażowa), z sukcesem rywalizował w ostatnich rozgrywkach w Pucharze Polski. Jego klub, KP Łódź, okazał się bezkonkurencyjny, natomiast sam Grzegorz w finale przeciwko Jagiellonii Białystok popisał się hat-trickiem.

Prof. Beata Kolesińska w laboratorium przy aparaturze chemicznej.
Data dodania 24.07.2024 - 08:16

Prof. Beata Kolesińska, chemiczka wielokrotnie nagradzana za innowacyjne projekty, po raz kolejny została doceniona na VI Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Chorzowie, otrzymała ogólnopolską nagrodę gospodarczą Złoty Ambasador Innowacyjności.

IFE building
Data dodania 22.07.2024 - 09:45

Zostały opublikowane wyniki kolejnej edycji rankingu QS Europe. Politechnika Łódzka osiągnęła najlepszy wynik w kategorii studenci wyjeżdżający (Outbound Exchange Students), została sklasyfikowana na 1. miejscu w kraju oraz 89. w Europie.

Prof. Witold Pawłowski odbiera statuetkę dla Politechniki Łódzkiej, fot. Marcin Szmidt
Data dodania 19.07.2024 - 14:08

Zakończyła się akcja Gazety Wyborczej „Odkręcamy korki – rowerem do pracy”, której celem było propagowanie ekologicznego środka transportu -  Łódzkiego Roweru Miejskiego. Najlepszy wynik wśród firm biorących w niej udział osiągnęli pracownicy Politechniki Łódzkiej, zajmując pierwsze miejsce.

Studenci PŁ, Kajetan Duszyński (1. miejsce), Mateusz Rzeźniczak (2. miejce) fot. Rafał Bieniek.
Data dodania 19.07.2024 - 13:09

Przez najbliższe dwa tygodnie czekają nas wielkie emocje. Wśród kadry Polski na XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu mamy dwóch utytułowanych sportowców z Politechniki Łódzkiej: doktoranta - Kajetana Duszyńskiego oraz studenta - Jana Kałusowskiego.