W Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja zatytułowana Supply Chain Cyber Security Forum, poświęcona cyberbezpieczeństwu łańcuchów dostaw oraz integracji obszarów IT, OT i logistyki.
W Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja zatytułowana Supply Chain Cyber Security Forum, poświęcona cyberbezpieczeństwu łańcuchów dostaw oraz integracji obszarów IT, OT i logistyki.
Prof. Beata Gutarowska realizuje na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności projekt w ramach prestiżowego programu Marie Skłodowska-Curie Fellowship. Badania zmierzające do poprawy skuteczności oraz bezpieczeństwa ochrony zabytków są interdyscyplinarne i międzynarodowe.
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej wspólnie z uczniami szkół ponadpodstawowych będą badać jakość gleby w przestrzeni miejskiej. Projekt ma pomóc lepiej zrozumieć wpływ otoczenia na środowisko i zdrowie ludzi.
Poniżej publikujemy treść Dokumentu nr 35/IX Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich - "Stanowisko Prezydium KRASP z 8 maja 2026 r. w sprawie inicjatywy „3% dla nauki, 100% dla Polski“.
VI Międzynarodowy Kongres Zdrowotna Regeneracja Miast odbędzie się 5–6 maja 2026 roku w EC1 Łódź – Miasto Kultury. Politechnika Łódzka współorganizuje to wydarzenie. Nie zabraknie także głosu ekspertów PŁ w panelach.
Do 14 maja można zgłaszać się do inicjatywy #FacesOfTUL, realizowanej w Politechnice Łódzkiej w ramach projektu TUL Welcomes Beyond Borders. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że studenci i pracownicy zagraniczni są ważną i integralną częścią społeczności Politechniki Łódzkiej oraz zaprezentowanie ich doświadczeń całej społeczności uczelni.
Lodzkie4Re to tytuł projektu zainicjowanego przez Uniwersytet Łódzki (koordynator), Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Medyczny w Łodzi i początek cyklu inicjatyw zmierzających do stworzenia nowych, lepszych i ujednoliconych standardów wsparcia naukowczyń i naukowców z całego świata.
QS World University Rankings by Subject 2026 – jedno z najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych zestawień szkolnictwa wyższego na świecie. W opublikowanym właśnie raporcie Politechnika Łódzka ponownie zaznaczyła swoją silną, międzynarodową pozycję. Tegoroczna edycja przyniosła szczególny sukces - uczelnia została sklasyfikowana aż w pięciu dyscyplinach, po raz pierwszy pojawiając się w dwóch nowych kategoriach.
Politechnika Łódzka podpisała porozumienie o współpracy z Hong Kong Metropolitan University (HKMU). Uroczystość podpisania dokumentu odbyła się 12 marca 2026 roku w Hongkongu. Politechnikę Łódzką reprezentował prof. Paweł Strumiłło, który uczestniczył w wydarzeniu w imieniu rektora uczelni. Ze strony HKMU obecni byli wiceprezydent ds. inicjatyw strategicznych prof. Alan Au oraz prof. Roy Vellaisamy ze Szkoły Nauki i Technologii.
Politechnika Łódzka oraz globalna firma Amentum zawarły umowę o współpracy w dziedzinie technologii jądrowych i innych technologii stosowanych w przemyśle jądrowym. Dokument podpisali (9.03) prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ oraz Natalia Kunowska, liderka Amendum w Polsce.
Dziś (26.02) na Politechnice Łódzkiej zaprezentowano raport "Industry X.0. Analiza sektora przemysłowego w Łodzi i aglomeracji", zlecony przez Miasto Łódź - Invest in Lodz (Central Poland), a przygotowany przez zespół ekspertów z Politechniki Łódzkiej.
W czwartek 26 lutego 2026 r. odbędzie się premiera Raportu Industry X.0. Publikacja przygotowane przez Politechnikę Łódzką na zlecenie Invest in Łódź poświęcona jest analizie sektora przemysłowego w Łodzi i aglomeracji łódzkiej oraz kierunkom rozwoju nowoczesnego przemysłu w regionie.
Miejsce i czas spotkania:
Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 221, budynek B-17, Sala 0.14, godz. 10:00
23 lutego 2026 r. w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej spotkają się liderzy biznesu, naukowcy i przedstawiciele administracji, by wspólnie wyznaczać kierunki rozwoju jednej z najważniejszych branż współczesnej gospodarki.
W piątek, 30 stycznia w siedzibie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1O w Łodzi odbyło się spotkanie poświęcone technologicznej przyszłości regionu.
Politechnika Łódzka była gospodarzem (30.01) gali rozstrzygnięcia rankingu najlepszych liceów i techników województwa łódzkiego. Zestawienie tworzone jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.