Data dodania 07.04.2021 - 09:15
Kategorie aktualności

Tegoroczne spotkanie w ramach akcji Dziewczyny na politechniki odbędzie się pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.  Zapraszamy licealistki, 22 kwietnia, na szereg wydarzeń i ciekawych warsztatów, m.in. do rozwiązania tajemniczego śledztwa.

Image

Podczas licznych spotkań ze studentkami dowiecie się, jak w praktyce wyglądają kierunki przyszłości i co można po nich robić. Wydarzenie będzie prowadzone w Internecie na żywo, więc można będzie w nim aktywnie uczestniczyć, w godz. 12:00 - 18:00.

W programie akcji Dziewczyny na politechniki zaplanowano krótkie debaty i interaktywne wystąpienia. W ciekawy i przystępny sposób, razem ze studentkami z całej Polski, zostaną zaprezentowane przyszłościowe kierunki studiów.

W sekcji Inżynieria biomedyczna Politechnikę Łódzką będzie reprezentowała Anna Baszczyńska z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, która z pasją zarządza projektem GUST, rozwiązując realne problemy dotyczące energii wiatrowej. Jej wystąpienie zaplanowano ok. godz. 16.05.

W ramach akcji Kierunkowskaz kariery o studiach na PŁ opowie Aleksandra Ołowska - studentka architektury. Planowana godz. prezentacji 16:25 - 16:55.

W strefie mentoringu Politechnikę Łódzką będą reprezentowały: Wioletta Chmurska - studentka automatyki i robotyki na Wydziale Mechanicznym oraz Sandra Zarychta - doktorantka w dyscyplinie Mechanical Engineering z Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ.  Na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy.

Pasjonujące zajęcia "Na styku kuchni i kryminalistyki: naturalne trucizny" przygotowały przedstawicielki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności (BiNoŻ) PŁ: dr inż. Iwona Majak, dr inż. Agnieszka Pietrzyk-Brzezińska oraz dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka wspólnie z kołami naukowymi: Kollaps i Ferment.

- Jest takie miejsce w domu, gdzie odbywa się najlepsza część imprezy, rozmowy często są z tych najgłębszych, a czasem z niemal każdego zakamarka wygląda... niebezpieczeństwo. Kuchnia. Czujemy się w niej bezpiecznie, nie wyobrażamy sobie bez niej życia, ale to tam czyhają mikroskopijni zabójcy. To trucizny naturalnie występujące w produktach spożywczych czy prawdziwa zbrodnia? - pyta i zachęca do wzięcia udziału w niezwykłym śledztwie dr Ilona Gałązka - Czarnecka, prodziekan na Wydziale BiNoŻ. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zaczynamy o godz. 15:00.

Podczas spotkania ze studentkami PŁ, przedstawicielkami: Rekrutacji i Biura Karier, można będzie poznać najnowszą ofertę studiów oraz dowiedzieć się, jakie zawody zabezpieczą dobrą pracę absolwentkom szkół wyższych.

Zapraszamy do wirtualnego stoiska Politechniki Łódzkiej, gdzie nasi przedstawiciele będą prowadzić konsultacje. Na pytania dotyczące rekrutacji i kierunków prowadzonych na PŁ odpowie Wioletta Konieczna z Sekcji Rekrutacji, a wątpliwości dotyczące perspektyw zawodowych pomoże rozwiązać Alicja Rasmus - doradca zawodowy z Biura Karier PŁ.

Szczegółowy program i rejestracja na wydarzenie na stronie głównego organizatora akcji - Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.