Data dodania 21.03.2022 - 09:03
Kategorie aktualności

Politechnika Łódzka zaprasza 7 kwietnia (czwartek), nie tylko dziewczyny, na specjalne warsztaty. To będzie wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć, jak i gdzie w Studenckich Kołach  Naukowych powstają gry, roboty, pojazdy ekologiczne i ekokosmetyki.

Image

Zaplanowane w tym roku warsztaty w ramach akcji "Dzień otwarty nie tylko dla dziewczyn" będą miały charakter stacjonarny, przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają pamiątkowy gadżet, przygotowany specjalnie na tę okazję.

Biuro Karier PŁ zaprasza licealistów na zajęcia, które przygotują ich do świadomego wyboru kierunku studiów. - Odpowiedni wybór studiów oznacza, że już teraz będziecie konsekwentnie rozwijać się w kierunku, w którym w przyszłości będziecie zdobywać kolejne szczeble kariery - mówi Alicja Rasmus, trener i psycholog, certyfikowany coach oraz doradca w Biurze Karier, która poprowadzi warsztaty.

Najprężniej działające na Politechnice Łódzkiej koła naukowe przygotowały na ten dzień specjalny program. Studentki z Koła Naukowego Robotyki  SKaNeR z grupy Robots4Humans na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki zapraszają na wyjątkowe warsztaty, do swojej tajemniczej siedziby, gdzie konstruowane są wszystkie specjalistyczne roboty pełzające, latające i walczące, wygrywające międzynarodowe konkursy. To będzie wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, gdzie studenci  PŁ rozwijają swoje pasje związane z robotyką i sterowaniem robotów. Podczas zajęć uczestnicy poznają sposób tworzenia odlewów m.in. kości ręki z żywicy oraz agaru w formach silikonowych oraz będą mogli je samodzielnie wykonać.

Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji, grupa Iron Warriors na Wydziale Mechanicznym zaprasza na warsztaty z druku 3D. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zwiedzić garaż - miejsce konstrukcji wyjątkowych pojazdów ekologicznych, zapoznać się działaniem prototypu auta, które może zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny, a następnie poznać tajniki druku 3D, od własnego projektu w Inventorze lub Fusion 360, do gotowego produktu.

Dwa Koła Naukowe Ferment i Kollaps na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności zapraszają na warsztaty w formie rozwiązywania zagadek, podczas których uczestnicy poznają "Tajemnice cukrów". Dodatkowo, będą mieli okazję przygotować preparaty kosmetyczne, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w tym m.in. kosmetyki zawierające cukry. Zajęcia poprowadzą studenci z kół naukowych pod opieką wykładowców.

Przyszli graficy komputerowi z Sekcji Grafiki Koła Informatycznego Niepokoju na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej zapraszają na warsztaty zatytułowane "Przychodzi grafik do GameDevu, czyli jak zostać 3D Artist i nie zwariować". Warsztat będzie połączony z prelekcją. Uczestnicy dowiedzą się, jak zacząć przygodę z grafiką 3D do gier i pierwszą pracą jako grafik, czyli z kim, co, jak i dlaczego będziemy robić. Następnie przejdą do części praktycznej, czyli pierwszego modelu w 3ds Max.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przygotowuje specjalny program jubileuszowy, który będzie emitowany na Facebooku 7 kwietnia. Start o godz. 10.00

Szczegółowe informacje o warsztatach i zapisy na poszczególne zajęcia, znajdują się w programie "Dnia otwartego nie tylko dla dziewczyn".