Data dodania 16.05.2024 - 14:34

Rektor i Senat PŁ zapraszają 24 maja (piątek) na uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 79. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej.

Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00 w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka, w budynku Alchemium. Rozpocznie się wystąpieniem JM Rektora, prof. Krzysztofa Jóźwika, który podsumuje ostatnie, najważniejsze osiągnięcia Politechniki Łódzkiej.

Kolejnym ważnym elementem rocznicowego wydarzenia będzie wręczenie nagród i wyróżnień studentom oraz absolwentom za wybitne osiągnięcia, a także prace dyplomowe. Po raz pierwszy zostanie wręczona Nagroda Rady Naukowej Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ. Jej celem jest wsparcie finansowe doktorantów, będących autorami publikacji w najlepszych, renomowanych czasopismach naukowych.

Podczas piątkowej uroczystości zostaną również przekazane statuetki oraz nagrody dla laureatów tegorocznych konkursów JM Rektora PŁ. Szczególnym wydarzeniem urodzinowego posiedzenia Senatu będzie nadanie godności profesora seniora PŁ, pięciu zasłużonym naukowcom.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu, a osoby, które nie mogą przybyć na spotkanie, zachęcamy do oglądania transmisji z wydarzenia w Internecie.