Data dodania 26.07.2024 - 09:10

Ogłoszono wyniki międzynarodowego rankingu URAP by Subject 2023-2024 (Field-based University Ranking by Academic Performance). Politechnika Łódzka w stosunku do ubiegłego roku odnotowała awans aż w 11 dyscyplinach.

W tegorocznej edycji rankingu uczelnie zostały sklasyfikowane w 78 kategoriach, a PŁ była uwzględniona w 16 z nich (w ubiegłym roku w 15). Politechnika Łódzka zadebiutowała w kategorii Metallurgy Engineering, zajmując 212. miejsce na świecie.

W kategorii Polymer Science PŁ awansowała o 34 pozycje, uwzględniono w niej tylko 2 uczelnie z Polski, w tym Politechnikę Łódzką, która zajęła 1. miejsce w kraju oraz 151. na świecie.

Największy skok PŁ odnotowała w Physical Sciences, (awans o 59 miejsc), zajmując 693. pozycję na świecie, a w Energy & Fuels uczelnia awansowała o 26 miejsc, klasyfikując się na 384. pozycji.

Ranking URAP jest publikowany od 2011 roku przez Instytut Informatyki Middle East Technical University w Turcji i uwzględnia sześć wskaźników, które koncentrują się na jakości i wpływie prowadzonych badań naukowych.

Więcej informacji na stronie rankingu.