Data dodania 22.09.2023 - 12:38

W opublikowanej (20.09) pierwszej edycji rankingu QS World University Rankings - Europa, Politechnika Łódzka została sklasyfikowana na 1. miejscu w kraju i 87. w Europie, w kategorii studenci wyjeżdżający (Outbound Exchange Students) oraz na 3. miejscu w Polsce i 45. w Europie w klasyfikacji przyjeżdżających (Inbound Exchange Students).

- To duży sukces Politechniki Łódzkiej, która od lat jest liderem w wymianie zagranicznej studentów. W ujęciu krajowym uczelnia bardzo dobrze wypada także we wskaźnikach: liczba publikacji przypadająca na naukowca (Paper per Faculty) plasując się na 4. pozycji oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju (Sustainability) – 6. miejsce w Polsce - mówi rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik. - Generalnie w rankingu Politechnika Łódzka uplasowała się na 13. miejscu w Polsce i 385. w Europie.

W rankingu QS World University Rankings - Europe sklasyfikowano  688 uczelni z 42 krajów, w tym 33 uczelnie z Polski. Na podium znalazły się kolejno: University of Oxford, ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology, University of Cambridge. Krajowe TOP3 to Uniwersytet Warszawski (92. miejsce), Uniwersytet Jagielloński (122. miejsce) i Politechnika Warszawska (211. miejsce).

Ranking QS World University Rankings - Europe opiera się na 12 wskaźnikach zdefiniowanych w różnych obszarach funkcjonowania uczelni – kształcenie, badania, internacjonalizacja, zrównoważony rozwój. W klasyfikacji uwzględnia się także wyniki badań reputacyjnych.

Więcej informacji na stronie rankingu.