Data dodania 22.11.2022 - 11:20
Kategorie aktualności

Na kilka dni, od 23 do 27 listopada, goście z 7 krajów: Estonii, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Ukrainy i Polski, przyjechali na Politechnikę Łódzką, aby uczestniczyć w 9. edycji międzynarodowej konferencji szkoleniowej dla doktorantów z regionu Morza Bałtyckiego – BUP 9th PhD Students training „Interdisciplinary–Multicultural–International”.

Image

Konferencja odbywa się w ramach międzynarodowej umowy: Uppsala University (Szwecja) - Politechnika Łódzka (Polska). W spotkaniu uczestniczy ok. 40 doktorantów i ekspertów. W programie wydarzenia zaplanowano wykłady, warsztaty Design Thinking, konsultacje naukowe prac doktorskich oraz prezentacje doktorantów.

Otwarcie konferencji odbyło się w nowoczesnym budynku LabFactor, a uczestników powitał rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Uniwersytetu Bałtyckiego z siedzibą przy Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ.

Od 2000 roku Politechnika Łódzka pełni rolę Sekretariatu oraz Krajowego Centrum Baltic University Programme, skupiającego obecnie 30 uczelni z Polski. Dyrektorem Centrum jest prof. Ireneusz Zbiciński. Członkami jest aktualnie 89 uczelni z regionu Morza Bałtyckiego, które podjęły współpracę w zakresie edukacji dla zrównoważonego rozwoju, neutralności klimatycznej, a także demokracji.

Sekretariat BUP w PŁ organizuje i wspomaga tworzenie konferencji, seminariów, kursów, szkół letnich, rejsów szkoleniowych dla studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich ze wszystkich dyscyplin naukowych i kierunków studiów z polskich uniwersytetów. W ciągu ostatnich 5 lat około 200 studentów, doktorantów i nauczycieli z polskich uniwersytetów aktywnie uczestniczyło w działaniach BUP.


Image
Image
Image