Data dodania 19.05.2022 - 13:02

W Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego (18.05) odbyła się gala wręczenia nagród przedstawicielom uczelni, które awansowały w ostatniej edycji Times Higher Education (THE) Impact Rankings. Specjalny dyplom dla Politechniki Łódzkiej za znaczący awans odebrał prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ.

- Politechnika Łódzka jako jedna z dwóch polskich uczelni awansowała w klasyfikacji ogólnej do przedziału 601-800 i znalazła się tym samym w krajowej czołówce. W tym samym przedziale są jeszcze tylko Uniwersytety Gdański i Warszawski oraz Politechnika Gdańska. Byliśmy klasyfikowani w pięciu kategoriach i aż w trzech awansowaliśmy. Politechnika Łódzka otrzymała najwyższą ocenę za działania na rzecz realizacji Celu 8. Wzrost gospodarczy i godna praca, tym razem wchodząc do światowego TOP 200 i zajmując pierwsze miejsce w kraju. Pierwsze miejsce wśród polskich uczelni PŁ zajęła także w celu 17. Partnerstwo na rzecz celów, plasując się jednocześnie w światowym TOP 300. W Celu 9. - Innowacyjność, przemysł, infrastruktura, jesteśmy w TOP 400 -  wyjaśnia rektor wysoką pozycję PŁ w rankingu.

THE Impact Rankings jest rankingiem uczelni opartym o realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Po raz pierwszy w historii rankingu, gala wręczenia nagród odbyła się w Polsce i była jednocześnie kulminacyjnym punktem pierwszej edycji międzynarodowej konferencji ScienceCon 2022, organizowanej przez PCG Academia, Elsevier i Times Higher Education.