Data dodania 14.12.2023 - 10:32

Dwa start-upy związane z Politechniką Łódzką znalazły się w finale programu akceleracyjnego Startups Powered by Invest in Lodz. W niedzielę (3.12) odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody.

Z Politechniki Łódzkiej nagrodzono zespół BioMatGel. To troje naukowców z Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej w składzie: dr inż. Bożena Rokita, mgr inż. Agnieszka Adamus-Włodarczyk i dr inż Radosław Wach. Zostali nagrodzeni za opracowanie MYURU - biozgodnej maseczki hydrożelowej do zastosowań kosmetycznych po przebytych inwazyjnych zabiegach estetycznych, która łagodzi obrzęki, podrażnienie i ból. Maseczki są bezpieczne w stosowaniu i powodują szybką regenerację skóry. Są przeznaczone głównie do profesjonalnego zastosowania w salonach kosmetycznych oraz w medycynie estetycznej. Zespół otrzymał nagrodę JM Rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika w wysokości 8 tys. zł oraz opiekę prawną.

Nagrodzony zespół BioMatGel oraz prof. Paweł Strumiłło, prorektor ds. rozwoju w PŁ, fot. lodz.pl

Nagrodzono również projekt zespołu EcoCPR. To ekologiczny, niskokosztowy manekin do nauczania pierwszej pomocy, opracowany wspólnie przez medyków, inżynierów i artystów. W składzie zespołu znalazł się dr inż. Przemysław Sękalski, dyrektor Centrum Technologii Informatycznych PŁ. Manekin powstał w ramach współpracy specjalistów łódzkich uczelni: Katedry Ratownictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - dra Marcina Cierniaka i dra Filipa Jaśkiewicza oraz dra Rafała Dobruchowskiego - dyrektora Instytut Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zespół został nagrodzony przez JM Rektora ASP kwotą 3 tys. zł, od firm: Active.pl otrzymali 8 tys. zł i Hatrans -10 tys. zł. Dostaną także wsparcie w rozwoju produktu z Łódzkiego Instytutu Technologicznego.

dr inż. Przemysław Sękalski z PŁ, fot. lodz.pl

Startups Powered by Invest in Lodz to jeden z najciekawszych w Polsce Programów Akceleracyjnych, którego organizatorem jest Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi. Cel programu sprowadza się do udzielenia wsparcia start-upom podczas drogi do sukcesu na arenie biznesowej.

Politechnika Łódzka była partnerem strategicznym programu.

banerr newslettera PŁ