Data dodania 23.09.2021 - 09:15

Rektor i Senat Politechniki Łódzkiej zapraszają 1 października (piątek) o godz. 11. na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2021/2022.

Wydarzenie odbędzie się w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka, w budynku Alchemium, przy ul. Żeromskiego 114. Rozpocznie ją przemówienie inauguracyjne rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika.

Program zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Podczas uroczystości pięciu naukowców otrzyma godność Profesora Seniora PŁ, a najlepsi studenci odbiorą wyróżnienia i nagrody za wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia sportowe. Nagrodę otrzyma także laureat konkursu Łódzkiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT za najlepszą pracę magisterską w Politechnice Łódzkiej.

Ważnym punktem programu każdej inauguracji jest immatrykulacja. W tym roku odbędzie się w dwóch grupach: nowo przyjętych studentów i doktorantów.

Tradycją październikowych uroczystości jest wykład inauguracyjny, który w tym roku będzie wyjątkowy. Jak powiedział rektor zapraszając na rozpoczęcie roku akademickiego, będzie to szczególny rodzaj triathlonu z udziałem: Aleksandry Bednarek - studentki inżynierii biomedycznej i zdobywczyni Potrójnej Korony w pływaniu na wodach otwartych, Kajetana Duszyńskiego - doktoranta w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ i złotego medalisty na Olimpiadzie w Tokio w sztafecie mieszanej na 4x400 m oraz prof. Katarzyny Pernal - wybitnej fizyczki i Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym.

Całe wydarzenie będzie transmitowane przez Centrum Multimedialne PŁ.