Data dodania 10.06.2022 - 14:46
Kategorie aktualności

15 lat minęło jak jeden dzień… To właśnie dziś, 10 czerwca, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej świętuje swój jubileusz. Oficjalne obchody odbyły się w Sali Widowiskowej PŁ (Al. Politechniki 3a).

Image

Podczas wydarzenia przenieśliśmy się w czasie i mieliśmy okazję poznać historię politechnicznego liceum. „Ojcowie-Założyciele” ze wzruszeniem wspominali o początkach „najlepszej szkoły w galaktyce”, olimpijczycy podzielili się spostrzeżeniami na temat tego, jak osiągnąć sukces, natomiast absolwenci PLOPŁ opowiedzieli o zagranicznych wyjazdach naukowych i dorobku zawodowym. Nie zabrakło także prezentacji osiągnięć, projektów oraz działań uczniów i nauczycieli. 

– Ludzie, którzy zajmują pewne stanowiska, którzy działają w grupie, powinni działać w ten sposób, żeby nie byli sami twórcami sukcesu, ale żeby wszyscy współdziałający czuli się jego współtwórcami. To daje niezwykłe rezultaty, mobilizuje… i tak należy postępować w życiu. – mówił prof. Krysiński w specjalnym nagraniu na temat początków szkoły. 

Obchody jubileuszu uświetniły liczne artystyczne występy – muzyczne i taneczne. Na zakończenie uczniowie postanowili zaktywizować publiczność poprzez udział w quizie na temat ciekawostek, dotyczących nauczycieli, a także zaprezentowali czarujące historie o szkolnych miłościach, które przetrwały do dziś.

PLOPŁ powstało w 2007 roku i wykształciło już ponad 1000 absolwentów. Plasuje się w pierwszej trójce rankingu Perspektyw na temat szkół województwa łódzkiego, a także w czołówce liceów w Polsce. Głównymi inicjatorami i budowniczymi publicznego LO PŁ byli: ówczesny rektor PŁ prof. Jan Krysiński, prorektor ds. studenckich prof. Ireneusz Zbiciński oraz Tomasz Kozera, dyrektor szkoły od jej powstania. 

Warto podkreślić, że liceum gromadzi wyjątkowo zdolną młodzież i wytrwale stawia na jej rozwój intelektualny i kulturowy. 

Zapraszamy również do lektury wywiadu z dyrektorem PLOPŁ.
 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image