Data dodania 13.07.2021 - 15:29

Zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu IDEA BOX. Prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ wręczył laureatom zwycięskich projektów dyplomy i symboliczne nagrody.

Edycja 2021 cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Jeszcze przed rozpoczęciem głosowania rektor skierował dwa ze zgłoszonych projektów do realizacji poza budżetem. Dzięki temu pozostały większe środki finansowe dla inicjatyw poddanych głosowaniu, które wyłoniło najciekawsze projekty z określeniem kosztów ich realizacji:

• W trosce o środowisko naturalne 2. Kwietna łąka zamiast trawnika autorka: Monika Dziąg10 000 zł.
  • W trosce o środowisko naturalne 1. Domki dla jeży w Parku Klepacza,  autorka: Monika Dziąg - 2 000 zł.
  •  Poli-pasieka na kampusie B. Budowa mini pasieki autorka:  Barbara Konarzewska - 10 000 zł.
  • Stojaki na rowery autor: dr hab. inż. Grzegorz Raniszewski - 15 000 zł.

Ponadto dr hab. inż. Konrad Olejnik, prof. PŁ otrzymał dyplom za pomysł, który został skierowany do realizacji poza budżetem Idea Box 2021: „Reorganizacja skweru zieleni przed Biblioteką Główną PŁ w celu poprawy widoczności drogi”, a dr inż. Robert Susik został nagrodzony za nieodpłatne przekazanie własnego algorytmu „Mniej zmian w kalendarzu semestralnym - propozycja algorytmu tworzenia kalendarza semestralnego”.

IDEA BOX to projekt, dzięki któremu pracownicy i studenci naszej uczelni mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, których celem jest podniesienie komfortu pracy, studiowania i rekreacji na terenie uczelni. W bieżącym roku pula środków przeznaczonych na realizację wybranych pomysłów wynosi 70 000 zł i została podzielone na dwie części: 35 000 zł dla pracowników oraz 35 000 zł dla studentów. Zgłaszane pomysły musiały mieć charakter ogólnouczelniany.

Z uwagi na trwającą pandemię proces zgłaszania pomysłów został podzielony na dwie części – dla pracowników (czerwiec) i dla studentów (październik). Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy została wprowadzona nowa formuła wyboru zwycięskich pomysłów – głosowanie on-line. Na pomysły zgłoszone przez pracowników mogli głosować wszyscy pracownicy uczelni, na pomysły studenckie będą mogli głosować sami studenci. Warunkiem dopuszczenia pomysłu do głosowania była możliwość jego realizacji w bieżącym roku kalendarzowym, pozytywna weryfikacja pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami, techniczne możliwości realizacji pomysłu oraz jego weryfikacja z perspektywy rzeczywistych kosztów realizacji.