Data dodania 08.10.2021 - 13:42
Kategorie aktualności

Z początkiem października ruszyła kolejna edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wzorem lat ubiegłych, pracownicy i studenci PŁ zgłosili dwa, ważne dla politechnicznej społeczności projekty.


Image

O studenckim projekcie "Przeszyci zielenią 2.0" - woonerf na ul. Skorupki (L034) już informowaliśmy na stronie PŁ. Teraz prezentujemy kolejny: „PIERWSZY MURAL pierwszego rektora Politechniki Łódzkiej” (P066SP). To mural założyciela PŁ - prof. Bohdana Stefanowskiego, który upamiętni tak ważną postać dla łódzkiego środowiska akademickiego. Imieniem profesora nazwana jest już ulica łącząca dwa kampusy Politechniki Łódzkiej.

W opiniowanie projektu graficznego muralu zaangażowany został, między innymi wnuczek rektora Stefanowskiego, prof. Michał Stefanowski, który na co dzień kieruje Katedrą Projektowania na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

- Jeśli zbierzemy wystarczającą liczbę głosów, to w 2022 roku na ścianie kamienicy znajdującej się przy ul. Radwańskiej 27, czyli sąsiadującej z budynkiem Sekcji Rekrutacji PŁ, zobaczymy sylwetkę założyciela Politechniki Łódzkiej. Mamy nadzieję, że mural stanie się rozpoznawalnym elementem naszego kampusu, który dzięki temu będzie jeszcze lepiej identyfikowany wśród mieszkańców Łodzi - mówi Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni i lider tego projektu.

- Gorąco zachęcamy wszystkich Państwa do oddania głosu na nasze projekty na stronie BO. Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się wygrać realizację naszych wniosków -  dodaje Julia Chojnacka przewodnicząca Samorządu Studenckiego PŁ i druga liderka projektu. Można to zrobić najpóźniej do 29 października br.:  Dzielnica: ŁÓDŹ-POLESIE/Osiedle: Stare Polesie/numer ID: P066SP/nazwa: PIERWSZY MURAL pierwszego rektora Politechniki Łódzkiej oraz ponadosiedlowy numer ID: L034/nazwa: "Przeszyci zielenią 2.0" - woonerf na ul. Skorupki.

Podobnie, jak w ubiegłym roku nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wieku osób głosujących. Głosować może każdy, kto zamieszkuje na terenie Łodzi (nie ma konieczności posiadania zameldowania - wystarczy numer PESEL), łącznie na 5 projektów z 2 dowolnie wybranych osiedli (np. osiedle, na którym mieszkamy i osiedle Stare Polesie - czyli tu, gdzie pracujemy i studiujemy) oraz 5 projektów ponadosiedlowych.