Data dodania 23.02.2023 - 11:23

Naukowcy, których łączy pasja oraz ciekawość poznawania i badania świata, wciąż poszukują odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Podczas spotkań na Politechnice Łódzkiej z cyklu Zawód Naukowiec można dowiedzieć się, jak dzięki zaangażowaniu i wytrwałości, badacze podążają ścieżką ku nowym odkryciom, które zmieniają nasz świat.

Zapraszamy na Politechnikę Łódzka na kolejne spotkanie, 11 marca (sobota), o godz. 11:00 w Instytucie Matematyki PŁ (Kampus B, budynek B9, aula F10). - Tym razem uczestnicy wydarzenia będą mogli zgłębić sposób widzenia świata przez komputery oraz dowiedzieć się jak skutecznie trenować - informują organizatorzy na stronie wydarzenia. Osoby, które nie mogą przyjść na spotkanie, zapraszamy do udziału w formie zdalnej. Aby dołączyć należy kliknąć w link. Zapisy w formie stacjonarnej, prosimy wysyłać imiennie na adres dr Anny Olek - anna.olek@p.lodz.pl.

Pierwszą część spotkania "Wizja komputerowa i sztuczna inteligencja, czyli jak komputery widzą świat" - poprowadzi prof. Anna Fabijańska z Instytutu Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. - Jej zainteresowania naukowe dotyczą wizji komputerowej, uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji oraz przetwarzania i analizy obrazów cyfrowych. W szczególności, koncentrują się na opracowywaniu dedykowanych metod automatycznej analizy obrazów dla potrzeb aplikacji medycznych, przemysłowych oraz nauk o Ziemi i środowisku - czytamy na stronie Wydziału FTIMS.

Drugie zajęcia "Jak dobrze zacząć i dobrze kontynuować trening w 2023 roku?" poprowadzi mgr Tomasz Józefiak - doktorant w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ, tester oprogramowania w Commerzbank AG, a po godzinach sportowiec – odnoszący sukcesy w kilku dyscyplinach, z których największym jest brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu lodowym. Spotkanie przeznaczone jest dla osób chcących zacząć swoją przygodę z treningiem, lub trenujących od niedawna i szukających progresu. Opis tematyki spotkania na stronie organizatora.