Data dodania 07.06.2021 - 11:09

Już od października studenci pierwszego roku na PŁ będą mogli aplikować do nowego programu E²TOP – Excellence in Engineering Talents in Research with Opportunities Programme. Osoby zakwalifikowane do programu otrzymają dodatkowe stypendia naukowe.

E²TOP to propozycja dla utalentowanych studentów, którzy chcą realizować własne projekty badawcze w międzynarodowym środowisku.

Zapraszamy młodych i ambitnych młodych ludzi do skoku na głęboką wodę. Już od pierwszych tygodni w murach naszej uczelni otwieramy dla nich najnowocześniejsze laboratoria badawcze, w których będą mogli studiować pod opieką znakomitych naukowców. Kultywując akademicką tradycję budowania relacji uczeń – mistrz, wspólnie stworzymy unikatową ścieżkę, która może prowadzić do rozwoju naukowego lub szybszej kariery - zachęca prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ.

Uczestnicy programu E²TOP będą mogli skorzystać z indywidualnej ścieżki studiowania, dostosowanej do zainteresowań naukowych studenta. Każdy uczestnik otrzyma opiekuna naukowego - mentora, który pomoże mu wyznaczyć ambitne cele badawcze i zaprojektować ich osiągnięcie. Z części przedmiotów zawartych w programie kształcenia, student będzie zwolniony, żeby mógł w tym czasie brać udział w badaniach oraz projektach naukowych i zdobywać dodatkowe kompetencje.

Aby ułatwić wybór kierunku zgodnego z zainteresowaniami kandydatów Politechnika Łódzka przygotowała specjalną akcję promocyjną "Kierunkowy zawrót głowy". - Raz w tygodniu na facebooku Rekrutacja PŁ będziemy prezentować różnice między kierunkami o podobnych nazwach. Rozwiejemy wątpliwości co do specyfiki programów studiów, które na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Umożliwimy kandydatom zadawanie pytań studentom różnych kierunków, którzy o studiowaniu wiedzą niemal wszystko. Oni także opowiedzą o swoich wrażeniach dotyczących studiowania, w formie własnej recenzji - wyjaśnia dr Aleksandra Pawlik z Działu Promocji, która przygotowuje akcję. Harmonogram akcji znajduje się na stronie rekrutacji.

Zapraszamy także na wirtualne spacery – po Łodzi i kampusie PŁ, prowadzone przez pracowników i studentów. Wspólnie odwiedzimy wszystkie miejsca ważne dla przyszłego studenta.  Pokażemy ciekawe zakątki w mieście oraz wyjątkowy politechniczny kampus. Codziennie na facebooku Rekrutacja PŁ, w formie relacji, będzie można oglądać materiały przygotowane przez koła naukowe Politechniki Łódzkiej.

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia na Politechnice Łódzkiej rozpoczyna się już 18 czerwca.