Data dodania 16.04.2021 - 15:42

Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej (ZiIP) obchodzi jubileusz 30-lecia. Na piątek, 23 kwietnia, zaplanowano szereg atrakcji.

- To szczególna okazja, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co wspólnie osiągnęliśmy. Jubileusz to czas  na wspomnienia i podsumowanie dotychczasowych dokonań pracowników i studentów Wydziału oraz podziękowania za wkład, który wnieśli w jego rozwój. Każda rocznica skłania do refleksji, ale jest też dobrą okazją do wytyczenia nowych dróg i kierunków rozwoju - mówi Pani dziekan prof.  Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, absolwentka Wydziału i zaprasza do udziału w wydarzeniu.

Z uwagi na sytuację epidemiczną i wynikające z niej ograniczenia, organizatorzy zapraszają do zdalnego uczestnictwa i świętowania urodzin Wydziału. Poszczególne wydarzenia będą emitowane na wydziałowym Facebooku oraz kanale YouTube

Ze studia w Sali Lustrzanej Wydziału ZiIP spotkanie poprowadzi studentka zarządzania - Kinga Baryga. Z licznych rozmów dowiemy się, jak obecnie postrzegają Wydział jego absolwenci, studenci, pracodawcy i partnerzy zagraniczni. Zajrzymy też do certyfikowanych, wydziałowych laboratoriów.

Podczas jubileuszu zaplanowano uroczyste wręczenie nagrody Klubu 500 za najlepszą pracę dyplomową i rozstrzygnięcie konkursów studenckich. Obchody jubileuszu zakończy panel dyskusyjny z udziałem rektora PŁ - prof. Krzysztofa Jóźwika, prof. Jana Krysińskiego, byłego rektora i założyciela Wydziału Organizacji i Zarządzania oraz przedstawicieli naukowców i byłych władz jednostki.

Podczas panelu "30 lat z perspekywy uczelni i wydziału" dowiemy sie m.in., jakie były przesłanki i motywy powołania tej jednostki na Politechnice Łódzkiej i co powinno być priorytetem dla dalszego, dynamicznego rozwoju Wydziału w dzisiejszych czasach.

Organizatorzy wydarzenia gorąco zachęcają do wzięcia udziału w konkursach, w których można wygrać atrakcyjne nagrody-niespodzianki, a także. zestaw książek z zakresu logistyki autorstwa prof. dr. hab. inż. Andrzeja Szymonika ze spersonalizowaną dedykacją, kurs robienia sushi z dr hab. inż. Magdaleną Grębosz-Krawczyk, prof. uczelni, czy „Dzień bez kolejki” w dziekanacie Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji.  Szczegółowy program wydarzenia.

Obecnie na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji studiuje 1361 osób, w tym 860 na studiach stacjonarnych. Dyplom absolwenta posiada 14741 osób, a 103 uzyskały stopień doktora nauk ekonomicznych. Wydział zatrudnia 104 pracowników, w tym 74 na etatach dydaktycznych i dydaktyczno-badawczych. Prowadzi kształcenie na 8 kierunkach na studiach I stopnia, w tym 2 w języku angielskim i jeden po francusku, przy współpracy z Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) oraz na 5 kierunkach na studiach II stopnia, w tym dwa w języku angielskim. W swojej ofercie posiada także bogatą ofertę studiów podyplomowych.