Data dodania 06.12.2023 - 14:06

Dr hab. inż. Grzegorz Liśkiewicz, prof. PŁ na Wydziale Mechanicznym otrzymał nagrodę PAN dla wyróżniających się naukowców i artystów, którzy nie przekroczyli 38 lat.

To dla mnie fantastyczna motywacja do działania w przyszłości. Wszyscy konsumujemy owoce tej nauki. Łódź ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o talenty, szczególnie w obszarze science, technologii i nauk ścisłych – powiedział naukowiec z PŁ, po otrzymaniu nagrody w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Profesor Liśkiewicz pracuje w Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ nad systemami zabezpieczającymi sprężarki przed awarią. Jest członkiem American Society of Mechanical Engineering, Institute of Physics, The Institution of Engineering and Technology, Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Jest współzałożycielem firmy Amber Editing. Odbył staże w Leeds University, Oxford University, Cambridge University, University of Strathclyde, General Electric.

Laureaci nagród PAN, drugi od prawej prof. Grzegorz Liśkiewicz z PŁ

Nagrody PAN zostały przyznane w pięciu dziedzinach: nauki humanistyczne, biologiczno-medyczne, techniczne, ścisłe oraz nauki artystyczne.