Data dodania 25.10.2022 - 08:26
Kategorie aktualności

Najmłodsza grupa przedszkolaków uczęszcza do placówki już ponad miesiąc. Teraz dopiero przyszedł czas na oficjalne otwarcie i zaprezentowanie, jak wygląda najnowsza inwestycja przeznaczona dla dzieci pracowników, studentów oraz doktorantów Politechniki Łódzkiej.

Image

Do siedziby Przedszkola PŁ znajdującego się na terenie kampusu, po raz pierwszy, wkroczyła duża grupa dorosłych - gości zaproszonych (25.10) na uroczyste otwarcie nowej placówki. Budynek przy ul. Wólczańskiej 179 przeznaczony na przedszkole, został wyremontowany i rozbudowany o windę, klatkę schodową oraz drugie piętro. Łączna powierzchnia to 1100 m kw. Wszystko jest nowe, kolorowe i pachnące świeżością.

Wyjątkowość tego miejsca wynika z faktu, że powstało w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez naszą społeczność akademicką. Startując w 2020 r. w wyborach na rektora, zobowiązałem się do stworzenia przedszkola, dlatego z ogromną satysfakcją dziś uczestniczę w jego uroczystym otwarciu. To ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i dopełnienie koncepcji Life Long Learning. Politechnika Łódzka jest uczelnią dla pokoleń, oferuje kształcenie dla dzieci, młodzieży, studentów, młodych naukowców oraz seniorów.

Podkreślił rektor prof. Krzysztof Jóźwik, otwierając nową placówkę. Przekazał też w prezencie kilka pudełek klocków Lego.

Oddane do użytku przedszkole to 5 nowocześnie wyposażonych sal zabaw, pomieszczenie dla specjalistów, salka gimnastyczna oraz zaplecze kuchenne. Każda sala ma oddzielną łazienkę, dostosowaną do potrzeb dzieci. W trosce o rozwój samodzielności oraz wiary we własne możliwości, powstały kąciki urządzone zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori. Dzieci mają również możliwość rozwijania swoich zainteresowań technologicznych poprzez działania na monitorach interaktywnych.

Do politechnicznego przedszkola może uczęszczać setka dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Docelowo będzie funkcjonowało 5 grup, liczących maksymalnie 20 dzieci. Przedszkolaki mogą już korzystać z placu zabaw, znajdującego się przy budynku. Obok będą zlokalizowane ogródki, w których będą sadziły i uprawiały warzywa, zioła oraz kwiaty. Koszt modernizacji i remontu to ponad 7,5 mln zł, z czego blisko 5 mln zł pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przedszkole na PŁ zrealizował, powołany przez Rektora PŁ, zespół projektowy pod kierunkiem Rafała Wasilewskiego w składzie: Anna Flakiewicz, Agnieszka Kostrzewa-Sarnowicz, Małgorzata Drozdowska, Michał Zieliński i Mirosław Dudra.

Image
Image
Image
Image
Image
Image